Wypełniacze

Wypełniacze

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją naszego organizmu. Występuje głównie pod skórą zapewniając jej odpowiednią elastyczność i wilgotność. Wraz z wiekiem dochodzi do zmniejszenia się zawartości kwasu hialuronowego w tkankach, co prowadzi do rozwoju zmarszczek, oraz utraty elastyczności skóry. W celu zapobiegania lub odwrócenia tych niekorzystnych zjawisk wprowadza się preparaty kwasu hialuronowego w głąb skóry w miejscach występowania głębokich bruzd lub zmarszczek. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pobudza obecne w niej komórki do produkcji kolagenu i elastyny powodując jej odnowę i wzmocnienie, dając tym samym długotrwały efekt odmłodzenia. Dzięki temu, że podawany kwas hialuronowy jest niemal identyczny z naturalnie występującym w organizmie człowieka, preparaty te są bardzo bezpiecznymi wypełniaczami zmarszczek. Gwarantują naturalny i długotrwały efekt. Służą do wypełniania płytkich i głębokich zmarszczek, modelowania twarzy oraz wielu innych zabiegów:

  • modelowanie okolicy kości jarzmowych,
  • wypełnianie bruzd nosowo-wargowych,
  • konturowanie i powiększanie ust,
  • modelowanie kącików ust,
  • usuwanie głębokich i powierzchownych zmarszczek,
  • rozjaśnianie cieni pod oczami.

Bezpośrednio po wstrzyknięciu wypełniacza dochodzi do uniesienia i wygładzenia skóry w miejscu podania preparatu. Pełna korekcja zmarszczek i bruzd następuje po kilku dniach od zabiegu w następstwie gromadzenia wody wokół cząsteczek kwasu hialuronowego. Czas trwania zabiegu nie przekracza 30 minut. Zabieg nie jest bolesny, niekiedy jednak konieczne jest znieczulenie nasiękowe (stomatologiczne) danej okolicy. Po wykonaniu zabiegu należy delikatnie rozmasować miejsca wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu. Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienie, obrzęk lub siniak, które zanikają samoistnie po kilku dniach.

Uzyskany efekt utrzymuje się przez średnio 9-12 miesięcy. Trwałość zależy od stylu życia, wieku pacjenta oraz od okolicy poddanej zabiegowi. Należy jednak podkreślić, że okolica, w którą wstrzyknięto kwas hialuronowy, ze względu na następująca odbudowę struktury skóry utrzymuje młody wygląd nawet po wchłonięciu się preparatu.