Mezoterapia

Mezoterapia

Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w miejsce zmienione chorobowo. Stosowana jest do regeneracji i biorewitalizacji skóry, w profilaktyce przeciwzmarszczkowej, do poprawy wyglądu i odmłodzenia skóry. Bardzo dobre rezultaty uzyskuje się w leczeniu wypadania włosów i cellulitu. Mezoterapia umożliwia szybkie, niechirurgiczne poprawienie kondycji skóry, która po zabiegach sprawa wrażenie odmłodzonej, świeżej i wypoczętej. W mezoterapii wykorzystuje się specjalne koktajle z zawartością witamin, aminokwasów, oligoelementów, kwasu hialuronowego, kwasu polimlekowego, krzemu, enzymów i wyciągów tkankowych. Odpowiednio skomponowane substancje odżywcze rewitalizują skórę, pobudzając jej naturalne zdolności regeneracyjne. W czasie zabiegu w miejscach wstrzyknięć tworzą się niewielkie bąbelki wypełnione zastosowanymi substancjami. Wchłaniają się one szybko i po 2-3 dniach ewentualne zaczerwienienia skóry zanikają. Po zabiegu przez około tydzień należy unikać działania promieniowania słonecznego, nie wolno też korzystać z solarium. Miejsca narażone na kontakt ze słońcem trzeba zabezpieczać kremami z filtrem UV.

Zabieg w fazie początkowej wykonuje się 3-6 razy co 3 tygodnie, następnie 1 raz co 3-4 miesiące. Jednak po kilku miesiącach efekty mezoterapii są zaskakujące!

Istnieje pewna grupa przeciwwskazań do wykonania zabiegu mezoterapii. Nie wykonuje się jej kobietom ciężarnym i karmiącym piersią, alergikom, osobom cierpiącym na zaburzenia krzepliwości krwi i cukrzykom. Mezoterapia jest niewskazana przy stanach zapalnych skóry, opryszczce i podczas zażywania niektórych farmaceutyków (np. aspiryny).